Słodkie przekąski to dodatek do herbaty i kawy, bez którego wiele osób nie wyobraża sobie dnia. Aby jednak zachować szczupłą sylwetkę, warto wybierać ciastka bez cukru. Czym charakteryzują się takie produkty i gdzie je znaleźć?

Dlaczego ciastka bez cukru to lepszy wybór niż tradycyjne produkty?

Na co dzień mamy dostęp do różnego rodzaju produktów spożywczych. Artykuły te często mają wątpliwy skład albo charakteryzują się zawartością zdrowych i pożywnych składników, ale też dodatków, które nie wpływają dobrze na nasze zdrowie. Jednym z nich jest cukier. Na szczęście jego ograniczenie lub całkowita eliminacja z diety nie oznacza rezygnacji z ulubionych przekąsek. Można wybrać ciastka bez cukru, które będą stanowić doskonały odpowiednik tradycyjnych słodkości.

Czym są ciastka bez cukru?

Ciastka bez cukru lub bez dodatku cukru to alternatywa dla tradycyjnych produktów piekarniczych, które nie zawierają w składzie powszechnie stosowanych, kontrowersyjnych  substancji słodzących. Swój doskonały smak zawdzięczają naturalnym odpowiednikom cukru, takim jak np. erytrytol, maltitol, ksylitol lub substancjom zawartym np. w owocach do nich dodawanych. Część z nich zawiera naturalnie występujące w składnikach cukry, ale są wole od syropu glukozowo-fruktozowego, syropu glukozowego czy dodanego cukru.

Wiele ciastek bez cukru jest jednocześnie świetnymi propozycjami dla osób z nietolerancją glutenu lub laktozy. Jest tak dzięki zastosowaniu w procesie produkcyjnym mąki kukurydzianej, skrobi ziemniaczanej czy oleju kokosowego. Do ciastek dawane są również składniki bez laktozy.

Gdzie znaleźć najlepsze ciastka bez cukru?

Nawet w przypadku stosowania reklam zapewniających o braku dodatku cukru takie produkty często zawierają szkodliwe substancje słodzące. To zazwyczaj sztuczne słodziki, a także chemiczne barwniki, konserwanty i inne niepotrzebne dodatki, których nie warto wprowadzać do codziennego jadłospisu.

Doskonałej jakości ciastka bez cukru i bez dodatku cukru dostępne są w ofercie sklepu internetowego Zdroweslodycze.pl. To duży wybór ciastek zbożowych także z dodatkiem owoców i w wersji kakaowej, kruchych ciastek kokosowych, owsianych, jak i kruchych z miodem bez dodatku glutenu i laktozy. To doskonała propozycja zarówno jako samodzielna przekąska, jak i propozycja pysznego i pożywnego śniadania z dodatkiem mleka. W sklepie Zdroweslodycze.pl dostępny jest też duży wybór sezamek oraz wafli bez cukru, które w niczym nie odbiegają od słodyczy z tradycyjnym składem, a w wielu przypadkach są jeszcze smaczniejsze.