Dieta, stan zdrowia, odpowiednia pielęgnacja – wszystkie te czynniki mają znaczący wpływ na nasze włosy. Aby były one w jak najlepszej kondycji, powinny pozostawać pod stałą, codzienną pielęgnacją. Jak tego dokonać? Oto kilka porad, które zapewnią długotrwałą satysfakcję z pięknej i trwałej fryzury.

Jednym z głównych błędów, o których informują fryzjerzy, jest nieodpowiedni sposób pielęgnacji. Cały proces musimy rozpocząć od odpowiedniego doboru szamponu. Wybierając go, pamiętajmy, aby pod uwagę brać specyfikę skóry głowy, a nie samych włosów. Nie bez znaczenia jest także sama technika mycia. Częstym błędem jest mycie całej ich powierzchni, której towarzyszą mocne ruchy i tarcia. Tymczasem poprawną metodą jest delikatne masowanie skóry i rozprowadzenie piany łagodnymi, posuwistymi ruchami.

Jeśli nasze włosy są już czyste, pora na suszenie. Suszarkę powinniśmy trzymać minimalnie 20 cm od włosów. Należy też wystrzegać się zbyt wysokiej temperatury powietrza, która wysusza i niszczy ich płytkę.