Okres zimowy to czas, w którym chętnie wybieramy się na weekendy za miasto w SPA. Coraz więcej osób również w celach rekreacyjnych korzysta z sauny, która pozytywnie wpływa na nasz organizm. W ostatnim czasie popularne stały się również kosmetyki do sauny, które dodatkowo pielęgnują ciało. Jak je stosować? Które wybrać? Odpowiedzi na te pytania, przedstawiamy w dalszej części naszego dzisiejszego artykułu.

Ilość kosmetyków, które możemy stosować w saunie, jest rozbudowana. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Jakie kosmetyki wybrać? Kilka wskazówek znajdziecie poniżej.

Maseczka na twarz

Najlepiej stosować ją między jedną a drugą sesją w saunie. Odżywia i intensywnie oczyszcza twarz, a dodatkowo działają przeciwzmarszczkowo. Wśród popularnych maseczek można wyróżnić te na bazie alg lub glinek.

Kremy

Sauna sprawia, że nasza skóra narażona jest na szybką utratę wody, dlatego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie. Świetnie w tym przypadku sprawdzają się kremy masła Shea lub olejków roślinnych. Istotne jest to, aby nakładać je po zabiegu w saunie, a nie przed, ponieważ pod wpływem ciepła krem spłynie z twarzy.

Wiele osób, szczególnie kobiet, podczas sesji w suchej saunie martwi się o swoje włosy. Wynika to z tego, że wysoka temperatura negatywnie wpływa na kondycję włosów, dlatego warto je odpowiednio wcześniej zabezpieczyć.

Powstaje wiele kosmetyków dedykowanych dla osób, które korzystają z sauny, dlatego nie powinniśmy mieć problemu z tym, aby znaleźć coś dla siebie.