Dzisiaj można zauważyć bardzo pozytywny trend w społeczeństwie – coraz więcej osób dba o swoje zdrowie, między innymi zdrowo się odżywiając. Zdrowie jest dla nas ważną wartością – kojarzy się z dobrym wyglądem oraz brakiem problemów. Niemniej jednak często popełniamy wiele błędów, chcąc się zdrowo odżywiać i zdrowo żyć. Jak one wyglądają?

Stosujemy ogólne schematy żywieniowe

Przede wszystkim korzystamy z dość ogólnych schematów żywieniowych. Z jednej strony to bardzo dobrze – eliminujemy słodycze, wprowadzamy do diety więcej błonnika, nie pijemy tyle napojów gazowanych… Jednak z drugiej strony warto zauważyć, że każdy z nas jest nieco inny – różnimy się płcią, wiekiem, stylem życia… W związku z tym powinniśmy stosować także nieco inne diety. Warto tu zasięgnąć rady profesjonalnego dietetyka.

Jemy na siłę zdrowe rzeczy

Często także można powiedzieć, że „katujemy się ” będąc na diecie. Jemy bowiem coś, co zupełnie nam nie smakuje, tylko i wyłącznie dlatego, że jest zdrowe. To jest duży błąd! W ten sposób budujemy sobie tylko skojarzenie, że zdrowe jedzenie nie jest zbyt smaczne Tymczasem dzisiaj mamy naprawdę wiele możliwości zakupu ciekawych owoców, warzyw, wykonania własnych potraw, które będą zdrowe i bardzo smaczne!

Zapominamy o innych aspektach zdrowego życia

Warto jeszcze podkreślić, że często także zdarza nam się zapominać o tym, aby stosować regularny wysiłek fizyczny, wysypiać się, spotykać ze znajomymi, odpoczywać czuć umieć być szczęśliwym w pracy. Pamiętajmy, że na nasze zdrowie naprawdę wiele przeróżnych rzeczy ma wpływ!

Myślimy, że zdrowe są tylko „trawy, kiełki”

Często też zapominamy, że przecież nie trzeba od razu przechodzić na dietę wegetariańską, aby odżywiać się zdrowo. Mięso w rozsądnych ilościach jak najbardziej nam się przyda. Ponadto możemy jeść słodkie desery – jednak z umiarem i przyrządzone samodzielnie. Warto jednak podkreślić, że kto choć raz zrobi prawdziwe tiramisu w domu, już na pewno nie będzie chciał kupić gotowego! Pamiętajmy zatem, że zdrowe jedzenie nie musi być niesmaczne.