Czy wiecie, że śniadanie to jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia? Nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę i bardzo często zapominają je zjeść, ponieważ biegną do pracy, czy też do szkoły.

Szybkie przygotowanie

Prawda jest jednak taka, że każdy z nas powinien znaleźć odpowiedni dużo czasu, aby zjeść zdrowe i pożywne śniadanie. Taki posiłek powinien być spożywany do godziny od momentu wstania. Niekoniecznie musicie długo szykować taki posiłek. Pożywne śniadanie to chociażby zwykły jogurt z rodzynkami, orzechami i startą, gorzką czekoladą.Sami sobie pomyślcie, że uszykowanie takiego posiłku (wrzucenie wszystkiego do jednej miski) nie zajmuje dużo czasu. Możecie to nawet zrobić dzień wcześniej, aby rano zaoszczędzić sobie chociażby tego. W szybki sposób przygotujecie również jogurt z owocami, takimi jak maliny, jagody, borówki, czy też z truskawkami. W tym momencie macie bardzo dużo rzeczy do wyboru. Pamiętajcie, aby wybierać jogurt naturalny, który jest najmniej przetworzony.

Trochę więcej czasu

Kiedy macie więcej czasu na szykowanie, to możecie pomyśleć o płatkach owsianych, które przygotujecie na mleku z owocami, czy też chociażby z rodzynkami, orzechami, nasionami chia, sezamem, dynią, czy też z innymi bakaliami, jakie lubicie. Możecie również pomyśleć o jajecznicy z dwóch jajek, do których wkroicie chociażby szczypiorek lub nawet pomidora. Zawsze dobre są kanapki. Trzy kromki chleba z serkiem wiejskim, ogórkiem zielonym lub kwaszonym zapewnią Wam mnóstwo energii, aby z energią rozpocząć dzień.