Z czym większości z nas kojarzy się dieta? Na pewno z pewnymi wyrzeczeniami – trzeba przestać jeść wszystkie pyszne fastfoody, słodycze, wyeliminować gazowane napoje, a to wszystko zastąpić niesmaczną trawą… Czy jednak tak jest w istocie? Czy zdrowa żywność naprawdę jest niedobra?

Co to jest zdrowa żywność?

Na wstępie należy powiedzieć kilka słów o tym, czym w zasadzie jest zdrowa żywność. Otóż łatwiej powiedzieć, co do niej nie należy. Zatem przede wszystkim niezdrowe są słodycze, tłuszcze nasycone, słone przekąski, gotowe, przetworzone produkty w sklepie, gazowane napoje. Co jest zatem zdrowe? Oczywiście warzywa, owoce, chude mięso, ryby, nienasycone tłuszcze. To wszystko jednak są dość ogólne zasady, które za dużo nam nie mówią. Dlatego też chcąc schudnąć, zyskać ładniejszą sylwetkę, czy po prostu żyć zdrowiej, przechodzimy na jedną z wielu diet…

Diety – czy na pewno dobre?

W większości diet dostępnych w Internecie konieczne jest nagłe drastyczne obniżenie kaloryczności posiłków oraz zupełna zmiana stylu żywienia. Tymczasem warto wspomnieć, że dla każdego z nas coś innego będzie dobre. Ponadto zdrowe żywienie się ma nam przynieść nie tylko poprawę wyglądu, ale i samopoczucia oraz zdrowia. A tego nie osiągniemy, wyrzekając się wszystkiego i jedząc to, co nam zupełnie nie smakuje. Warto zatem poradzić się dietetyka, który doradzi nam, jak dobrać potrawy, aby były zdrowe i jednocześnie smaczne.

Bogactwo zdrowej żywności

Często wydaje nam się, że dieta to tylko jakiś jarmuż, kiełki i sałata. Tymczasem warto przejść się do sklepu i spróbować znaleźć wszystkie oryginalne produkty jak : przeróżne gatunki kaszy, ryżu, nietypowe warzywa, suszone owoce, różne gatunki mąki, owoce morza. Warto przy każdych zakupach coś ciekawego brać i następnie poszukać w Internecie przepisu, jak z tego zrobić dobrą potrawę. Na pewno szybko odkryjemy, że wiele bardzo zdrowych potraw jest po prostu pysznych.

Jak zatem widać – dieta wcale nie musi być niedobra. Co więcej – powinna nawet być pyszna! Tylko wtedy uda nam się naprawdę stosować do niej.