Diety to skuteczne sposoby na to, żeby zgubić zbędne kilogramy. Nikt nie zaprzeczy temu, że bez zdrowej diety nie uda nam się pozbyć nadwagi oraz osiągnąć wymarzonej sylwetki. Jednak, czy każdy plan żywieniowy jest dobry?

Niezdrowo na talerzu

Dieta kapuściana to jeden ze sposobów, które pojawiły się w propozycji do zgubienia nadwagi. Jednak ograniczanie spożywania różnych składników, jedzenie tylko dużych porcji zupy kapuścianej powoduje, że nasz organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości witamin oraz minerałów z innego pożywienia. „Nowością” na rynku jest dieta paleo, która czerpie ze sposobów żywienia ludzi z początków ery. Plusem jest to, że można spożywać duże ilości mięsa. Jednak niekoniecznie taka ilość mięsa oraz dzikich roślin będzie dobrze wpływała na nasze serce. Polecana jest również dieta oparta na grejpfrutach. Prawdą jest to, że przyspiesza on spalanie kalorii. Jednak trzeba go jeść w małych ilościach, ponieważ zbyt duże spożywanie go znowu powoduje ograniczenie innych, ważnych składników dla organizmu.

Restrykcyjne diety

Dieta Dukana ma swoich zwolenników, ponieważ można na niej zrzucić nadwagę. Ale jest ona bardzo restrykcyjna i pomimo mnogości najróżniejszych potraw organizm zostaje bardzo mocno obciążony, do tego może dochodzić do szybkiego efektu jo-jo. Dieta wysokobiałkowa cieszy się dużą popularnością, ponieważ biało jest bardzo ważnym składnikiem dla nas. Jednak zbyt duża ilość w organizmie może powodować duże obciążenie nerek, co w dalszej kolejności może powodować najróżniejsze, groźne choroby.