Lato to naprawdę cudowna pora roku, kiedy ludzie mają więcej energii, chce im się żyć. To taki okres, kiedy ludzie zaczynają dostrzegać pewne wady w swoich sylwetkach. A mianowicie to, że mają problem z nadprogramowymi kilogramami. Jak sobie z nimi poradzić?

Przede wszystkim jedzenie

Kiedy do lata zostało już mało czasu, a chcecie cieszyć się fit sylwetką, to przede wszystkim zacznijcie od swojego talerza. Zdrowy sposób żywienia to podstawa do uzyskania wymarzonej sylwetki nie tylko na lato, ale również na lata. Niezdrowe jedzenie, w stylu fast-food, słodycze warto zamienić zdrowym jedzeniem, na które składają się warzywa w dużej ilości (dobrze, gdyby były w formie nieprzetworzonej – na surowo), owoce, pieczywo ciemne. Warto również przerzucić się na ciemne makarony, kasze. Jeżeli lubicie mięso, to zwróćcie uwagę na drób, w tym na filety z kurczaka, filety z indyka. Takie pożywienie to klucz do sukcesu.

Trochę ruchu nikomu nie zaszkodzi

Ważna jest również aktywność fizyczna. Warto poświęcić codziennie około 40 minut (kto ma więcej czasu może to robić dłużej) na dowolny trening. Możecie skorzystać z sieci, gdzie umieszczonych jest mnóstwo treningów od najpopularniejszych osób. Jeżeli dopisuje pogoda to również dobrze możecie skorzystać z siłowni na powietrzu, których jest pełno w najróżniejszych miastach. Aktywność na świeżym powietrzu jest naprawdę wspaniała i napędza człowieka do działania. Przekonajcie się, że dzięki ćwiczeniom (i diecie!) możecie uzyskać wymarzoną sylwetkę do ciepłego lata.