Czy moglibyście powiedzieć coś o naszej służbie zdrowia? Oczywiście chodzi tutaj o państwowe przychodnie oraz szpitale. Tak, niestety, ale ta publiczna służba zdrowia nie cieszy się uznaniem wśród naszych pacjentów ze względu na długie kolejki pod gabinetami, odległe terminy wizyt i lekceważącą obsługę. Chyba tak to można w skrócie opisać.

Dlatego nie ma się co dziwić, że wiele osób w trosce o swoje zdrowie i nerwy wybiera prywatne leczenie. Wokoło nas pojawia się coraz więcej takich gabinetów, gdzie można zapisać się do prywatnego lekarza. Począwszy od zwykłych, rodzinnych przychodni, gdzie można udać się ze sobą lub ze swoimi pociechami. Prywatne przychodnie medyczne wyróżniają się na pewno troskliwszym podejściem do pacjenta. Jednak nie ma się czemu dziwić, ponieważ taka jest siła pieniądza. Skoro my płacimy za leczenie i to nie małe stawki, to w końcu mamy prawo wymagać. Jednak robimy to w trosce o nasze zdrowie, aby jak najdłużej nam dopisywało.

Prywatne gabinety lekarskie funkcjonują w bardzo szybkim tempie. O ile w publicznych przychodniach na termin do specjalisty trzeba czekać kilka miesięcy (w optymistycznej wersji) nawet do kilku lat, tak w prywatnej już nawet tego samego dnia, najpóźniej w ciągu kilku dni znajdziemy się przed obliczem swojego lekarza. Oczywiście chodzi tutaj o lekarzy specjalistów, takich jak kardiolog, onkolog, neurolog, chirurg, ortopeda, itd. W zależności od tego, gdzie traficie za wizytę możecie zapłacić przed wejściem do gabinetu, jak również po wyjściu z niego. Jeżeli potrzebujecie skierowanie na badania, to możecie je dostać. Czasem jednak lekarze wystawiają dodatkowo płatne badania. Dlaczego tak jest? To już zależy od polityki przychodni, aczkolwiek wszystko powinno być darmowe.

Z kolei rodzinni lekarze, jak pediatra, czy też internista bardzo często świadczą również usługi domowe. Sami nie musicie jechać do nich do gabinetu, jeżeli nie czujecie się na siłach, a czasem tak bywa. To oni przyjadą do Was, aby w domu wykonać wszystkie niezbędne badania.